عزاداری(۱)

سلام<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

قرار بود درباره ی عزاداری بنویسم.مطمئنم که آخر سر عمراً هیچ کس باهام موافق نیست ولی خوب نظر منه و برای خودش محترم!خوشحال می شم نظراتتون رو چه اینجا چه تو مِیلاتون ببینم.یک سری هم از اینها ناراحت می شن.ولی چون من به آزادی بیان اعتقاد دارم هر چی بخوام می نویسم09.gif(به مقدسات هم توهین نمی کنم!)

مدت زیادی نیست که از مراسم عزاداری محرم می گذره.من تا به حال تو این مراسم شرکت نکرده بودم(متاُسفانه البته)برای همین برام یه سری چیزا جدید بود.

مهمترین چیزی که این وسط وجود داشت این بود که هدف از عزاداری چیه و این همه مردم برای چی عزاداری می کنن.خوب من با خیلی ها صحبت کردم.یکی از این صحبتها رو می تونید اینجا ببینید(من جاتون بودم می خوندمش)

اگر متنی که لینک دادم رو خوندی اینجا رو هم می تونی بخونی:توی این متن جایی که جنبه ی اجتماعی بررسی شده یک اشکال وجود داره و اون هم اینکه گفته شده عزاداری برای فاجعه ی کربلا خودش تبلیغی برای ارزشهای انسانی است.این گفته برای کسی است که دارد از بیرون به موضوع نگاه می کند.یعنی اینکه مثلاً برای جامعه ی اسلامی بسیار خوب است که تبلیغات برای ارزشهای انسانی صورت بگیرد ولی آیا آن کسی که عزاداری می کند بخاطر جامعه ی اسلامی این کار را انجام میدهد؟خیر!هیچ وقت این طور نیست.این فایده برای شخص عزادار وجود ندارد-و شاید اصلاً به این موضوع فکر هم نکند-این مورد از فوایدی است که به جامعه می رسه و بعید می دونم کسی (البته به جز قدرتها) با این دلیل مشغول به عزاداری بشه.من که به شخصه حاضر نیستم به خاطر جامعه عزاداری کنم.

اگر عزاداری ها نقش یادآوری برای انسان داشته باشه(ارزشهای انسانی)مطمئناً چیز مفیدیه ولی آیا تو این مورد باز هم نیازی به اینکه سینه بزنیم هست؟بعید می دونم.چون این سینه زدنها نیست که مارو به یاد واقعه ی کربلا می ندازه...(تابلوِ چی می خوام بگم)

در ادامه ی متن اومده که عزاداری صف کشی در مقابل بدی(یزید فعلی)است.من این رو فقط به عنوان یک نماد قبول دارم.نماد بیزاری از شر.ولی آیا این نماد دردی رو دوا می کنه؟شاید فقط خود انسانهای عزادار از دیدن این نماد تغییراتی بکنن(واضحه چی می گم؟!)مطمئن هم هستم که این صف کشی مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی(و مخصوصاً انگلیس) نیست!

درباره ی اینکه چه جوری عزاداری باعث نزدیکی دل انسان به خدا می شه هیچ اطلاعی ندارم برای همین فعلاً چیزی دربارش نمی گم(البته تجربه داشتم ولی منشاُ رو نمی دونم)

اون قسمتی که قرار به بعضی ها بر بخوره باشه برای بعد...!

ادامه دارد---->

/ 21 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نوید

دوستان لطف کنن نظرهاشون رو يک بار بخونن بعد بفرستن،خيلی وقتها مفهوم نيست/عدنان به نظر من اين موضوع خيلی مهمه،نمی دونم بقيه ی زندگی رو چی می دونی!/آقای محمود از اين به بعد مجبورم توهين هاتون به هر شخصی رو پاک کنم./می دونم پيغام طولانی بود ولی خوب بود برات کلش رو می خوندی(فکر کنم ۳ نفر کلش رو خوندن!)/

mana

من تا به حال تو این مراسم شرکت نکرده بودم(متاُسفانه البته) من نفهمیدم ؛چرا متاسفانه؟؟ بالاخره با اين مراسم عزاداری موافقی يا نه؟

alireza

راستی يه چيزی در مورد اينکه در کارهامون بايد به عقل رجوع کنيم يا دل صحبت کن. عقل تنها خوبه يا بايد همراه با دل باشه؟ شايدم هيچکدوم!

نوید

جواب مانا:چون که به نظر من آدم باید تو همه چیز تجربه داشته باشه!(بدون استثنا تو همه چیز!)

mahtab

سلام.نمی دونم چرا ،ولی تازگی ها همه با یه چیزی مشکل دارن.از جزئیات گرفته تا حتی کلیات. يکی به من بگه تو اين مملکت ... چه خبره؟

ابوالفضل

نويد ! سلام . خزعبلات محمود رو جدی نگير ... !! در باره‌ی عزاداری هم ، چند وقتيه که حرف‌هام در نوسان بوده . ترجيح می‌دم تا وقتی که به تعادل نرسيدم ، چيزی نگم .

بی نام

چرا این محمود اقا توهین میکنه؟

بی نام

حرفای خیلی زیادی برای گفتن دارم

بی نام

من دلیل عزاداری رو می دونم .ما در واقع داریم برای خودمان گریه میثکنیم برای خودمان که اسممان فقط مسلمانه ولی در عمل مسلمان نیستیم توی فلسطین و ...دارند مسلمانها رو میکشند ولی انقدر بدبختیم که انگار نه انگار مافقط از اسلام اسمش رو داریم فقط از قیام امام حسین عزادارییش را بلدیم و لی اصلا نمی دونیم امام حسین برای چی قیام کرد ببین یک جمله ای داریم که اینه(کل ارض عاشورا و کل ارض کربلا) میدونی معنیش چیه؟یعنی همه روزها عاشوراست و همه زمینها کربلا(به نظر تو معنی این جمله چیه؟)معنی اش اینه که همیه حق و باطل و در همه جای عالم در حال جنگ هستند ....بدون اگه که ما توی این جنگ به کمک حق بریم جزو انسانهای خوبیم و اگر نه در مقام حیوانات.عزاداری برای امام حسین در واقع یک یاداوریه برای ما .برای اینکهمیشه به کمک حق بریم و با باطل بجنگیم..........باز هم حرفهای زیادی دارم ولی فعلا وقت نیست .بقیه حرفها باشه برای بعد..........اگه خواستی همین جا یک یادداشت بنویس تا باز هم با هم صحبت کنیم

har az har

نه آقای بی نام. اگر راستش رو بخواهی دليل بسيار بزرگتری برای مسلمان نبودن ما هست. if you want to continu , call me