خاطرات يک المپيادزده(۲)

...تصمیم گیری برای المپیاد همزمان شد با امتحان ورودی کلاسهای رده ب مدرسه(این کلاسها تو مدرسه ی ما به منظور تقویت بچه ها برای المپیاد تشکیل می شه).حالا برای اینکه اگه بعداً از این تصمیمم پشیمون شدم راه برگشتی وجود داشته باشه هم شیمی و هم فیزیک رو امتحان دادم و جفتشو قبول شدم.شیمی رو نمی دونم ولی فیزیک رو می دونم رتبه ام زیر ده شد.حالا...!همین جا هم می خوام از یه سری آدمها که تو این تصمیم گیری کمکم کردن تشکر کنم(البته بیشتر نقش یادآوری و خاطره برای آیندم داره):ح.ع-  ز.ف-  ف.ا  و آقای ق<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

گذشت و من هم کلاسهای رده ب رو می رفتم.تا اینکه...دوباره!باز هم که تو مسأله دقیق شدم دیدم المپیاد به هیچ درده من نمی‌خوره!دو حالت داره دیگه یا طلا می گیرم یا نه.اگه بگیرم یه سری مزایا داره.اول از همه این که از کنکور معاف می شم.خوب،فرض کنیم معاف شدم،الان که همه ی دوستام راحتن و دارن به زندگیشون می رسن من باید خر بزنم و بعدش که همه کار دارن من بیکارم.چه فایده؟می شینم به جاش برای کنکور می خونم دیگه(و رشته ای رو که می خوام قبول می شم!05.gif).دوم اینکه از سربازی معاف می شم؛خوب که چی؟اصلاً مگه سربازی بده؟من که نمی فهمم این همه جوون چرا می خوان سربازی نرن.به نظر من که خیلی هم دوران سازنده ایه!سوم اینه که وجهه ی اجتماعی داره.امیدوارم هیچ وقت وجهه‌ی اجتماعیم به واسطه‌ی درس خوندنم نباشه(چیزی که یه مدت کوتاه بود)پس این هم هیچی.چهارم این که بهم راحتتر کار می دن و پول بیشتری بهم می دن؛خودتون بگید ارزشش رو داره؟!فکر نکنم چیز دیگه ای باشه و اگر هم باشه مطمئن باشید من براش یه بدی پیدا می کنم!

حالا بیاین یک کم هم بد به قضیه نگاه کنیم.(همیشه برید عقبتر بیشتر می بینید)همه ی ما بعد از اینکه درس خوندیم یه ابزاریم.حالا کسی که المپیادی شد ابزار بهتریه!می فهمید چی می گم؟!برای چی آدم باید سعی کنه برای بقیه ابزار بهتری باشه؟!(بیشتر در این باره حرف نمی زنم!بد نیست بهش فکر کنید)

در هر حال من الان در مرحله ی چوزم(choose)!البته تا حد زیادی تصمیمم رو گرفتم ولی بازم بهش فکر می کنم.

 اوووف پدرم در اومد اینو نوشتم!امیدوارم چیزه خوبی در اومده باشه!

کتابه جوناتان مرغ دریایی رو خوندید؟اگه نخوندید پیشنهاد می کنم هر چه سریعتر گیرش بیارید(من خودم قرض گرفتم پس لطفاً...!)

این قسمت آهنگ که این بغله برای خندست،نرید آهنگاش رو گوش بدیدا!

به زودی هم برای اینجا(و لینک وبلاگهای شما)یه لوگو طراحی می شه.

«می دونستی خدا بعضی وقتها که می خواد بنده هاش رو اذیت کنه نمی ذاره که بهش نیازمند بشن؟!)»

 

/ 16 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
hes

ببين اگه بجای اينکه بری سر کلاس میتونی کار مفيدتری انجام بدی خب نرو.ولی با همه ی دلايلت موافق نيستم.با حرف آخرتم موافقم.

امیر

اگر واقعاً می‌خواستی برای اين چيزهايی که گفتی رده ب بری و تو المپياد شرکت کنی... واقعاً متاسفم برات. ولی اگر برای علاقه‌ات به فيزيک رده ب شرکت کنی که خوبه! هم يه چيزی ياد ميگيری هم به علاق‌ات می‌رسی. حالا نمی‌خواهی المپياد بری، نرو.

امیر

راستی يه چيزی. يکی از دلايلی که من رشته علوم انسانی رو انتخاب کردم اين بود که بعداً وسيله نشم. اينو نمی‌گم که مثلاً خودم رو توجيه کنم يا تو رو تشويق کنم که بيايی علوم انسانی. اينو می‌گم که بدونی همه بعداً وسيله نمی‌شن!

محمد

* اول سلام! و اما... تقریبا تمام دلایلی که برای بد بودن المپیاد و شاید خوب نبودنش آوردی رو با دلیل رد می کنم! ولی اینجا جاش نیست... من، خودم، فکر می کنم اگه بری المپیاک، شخصیت مزخرفی پیدا می کنی! و اگر(البته اگر) میگم نرو، بیشترش به همین دلیله!...در مورد ابزار شدن هم با تو و امیر مخالفم! ابزار شدن یا نشدن، تقریبا هیچ ربط مستقیمی به نوع تحصیلات نداره! به شخصیت آدم بر می گرده(که البته باید ساختش! یعنی ارثی نیست...). و اصلا مگه ابزار شدن بده؟ ابزار شدن بد نیست! اصلا بد نیست! ... در مورد اون جمله ای که آخر نوشتی هم باید بگم "الله اکبر". همین!

Abius

بدون خوندن نظرات ديگران: کلا چرت و پرته! بگو دوست ندارم زحمتی برای المپياد بکشم که احتمال قبوليش کم باشه... اينهمه دليل الکی و غير قابل قبول نتراش!

نوید

مثل اينکه اينو نمی شه آدم کرد!به همون حرفه محمد که دفعه ی قبل زده بود بسنده می کنم!

alireza

اينم بزار کنار ببينيم ميخوای چيکار کنی حداقل از بين اين همه کار مثبتی که ميتونی بکنی يکيشو انتخاب کن با اينی که ما ابزار ميشيم موافقم ! بايد بدنبال چاره باشيم بيشتر در مورد اين صحبت کن موضوع خوبيه بعدشم بزار همه نظرشونو بدن چيکار داری از بعضيا که حرفاشون بهتره!

محمد

*يه خرده لول(Level) نظرم رو میارم پایین!

aidaa

salam baba doste khaharammmmmmmmmmmmm baba olampiad ops ops

mamad ali

ding ding ding manam olampiad,manam bazi,agha ram bedin!baba vel kon!